About the company

Buyer

nicosia
Permanent

518 days ago Expired

Job description

Η εταιρεία Superhome Center (DIY) Ltd, μέλος του Ομίλου CTC, που δραστηριοποιείται στον τομέα του DIY με 6 συνολικά πολυκαταστήματα Παγκύπρια, ζητά να προσλάβει Αγοραστή/ρια με έδρα τη Λευκωσία.

Job Duties

Ευθύνες και Καθήκοντα:

  • Ετοιμασία ετήσιου προϋπολογισμού αγορών
  • Παρακολούθηση πωλήσεων
  • Τοποθέτηση παραγγελιών και παρακολούθηση για την ορθή εκτέλεση τους
  • Εξεύρεση και επιλογή νέων προμηθευτών
  • Εξεύρεση και επιλογή νέων προϊόντων
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Τιμολόγηση εμπορευμάτων
  • Έλεγχος Αποθεμάτων
  • Διατήρηση αποδοτικής επαγγελματικής σχέσης με τους προμηθευτές
  • Συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις

Job Requirements

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε συναφή κλάδο σπουδών
  • Προηγούμενη εμπειρία θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήσης των εφαρμογών MS Office
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και budget
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Ικανότητα να εργάζεται κάτω από πίεση
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Καλές διαπροσωπικές και επικοινωνιακές ικανότητες

Job Benefits

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων, συνεχής εκπαίδευση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.