About the company

Λειτουργός Εμπορικού Τμήματος

nicosia
Permanent

954 days ago Expired

Job description

IMH seeks to hire a Commercial Officer

Job Duties

Καθήκοντα:

  • Υποστήριξη & Ανάπτυξη υπάρχοντος και νέου πελατολογίου
  • Υλοποίηση της στρατηγικής της Εμπορικής Δ/νσης και του ατομικού προϋπολογισμού πωλήσεων
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Ενημέρωση προς τους πελάτες για τα καινούργια προϊόντα και υπηρεσίες της εταιρείας
  • Υπεύθυνος για την προώθηση των συνεδρίων, εκθέσεων και εκδόσεων στην αγορά καθώς και την προσέλκυση πελατών
  • Υπεύθυνος ώστε να αυξήσει τις πωλήσεις και το πελατολόγιο της εταιρίας
  • Υπεύθυνος για τον προγραμματισμό συναντήσεων με πιθανούς ή και υφιστάμενους πελάτες

Job Requirements

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο και Μεταπτυχιακό στους κλάδους των Οικονομικών / Διοίκηση Επιχειρήσεων / Μάνατζμεντ / Finance / Λογιστικής ή σε άλλο συναφή κλάδο
  • Γνώση του επιχειρηματικού περιβάλλοντος και των επιχειρήσεων, στην Κύπρο
  • Προηγούμενη εμπειρία σε πωλήσεις Β2Β θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας (προφορικώς και γραπτώς)
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών και χρήση διαδικτύου
  • Πολύ καλή επαφή με τη διαφημιστική αγορά (διαφημιστικά γραφεία και διαφημιζόμενους
  • Ικανότητα εντοπισμού των επικοινωνιακών αναγκών των πελατών, ικανότητα δημιουργίας σύνθετων λύσεων και προτάσεων σε πελάτες, ικανότητα διαπραγμάτευσης
  • Προηγούμενη εμπειρία σε Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Job Benefits

Προσφέρεται ένα ολοκληρωμένο πακέτο αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.