About the company

Mάγειρας / Μαγείρισσα - Λευκωσία

nicosia
Permanent

919 days ago Expired

Job description

‘ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ’

ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ

Η εταιρεία Louis Hotels, με πολυετή επιτυχημένη παρουσία στην Τουριστική βιομηχανία σε Ελλάδα και Κύπρο, ζητάει άτομο με όρεξη για δουλειά, διάθεση και κίνητρα για εξέλιξη μέσα από την εταιρεία, για πλήρη απασχόληση σε ετήσια βάση, για στελέχωση της επισιτιστικής μονάδας της στην Λευκωσία, ‘Το Ελληνικό’, στην πιο κάτω θέση:

 Μάγειρας

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα με τον τίτλο της επιθυμητής θέσης, όχι αργότερα από τις 9 Nοεμβρίου 2021 στην ηλεκτρονική διεύθυνση

*** Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας***

Job Duties

Κύρια καθήκοντα / ευθύνες:

  • • Προετοιμασία και παραγωγή κρύων και ζεστών εδεσμάτων στα πρότυπα της μονάδας και σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef.
  • • Εφαρμογή των διαδικασιών και οδηγιών εργασίας του συστήματος HACCP.
  • • Διατήρηση ψηλών επιπέδων προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης.
  • • Άλλα καθήκοντα που μπορεί να ανατεθούν από τον προϊστάμενο.

Job Requirements

Aπαιτούμενα Προσόντα:

  • Δίπλωμα ή Τίτλος σπουδών στον τομέα της Μαγειρικής.
  • Προϋπηρεσία σε θέση που αφορά την εστίαση και συγκεκριμένα a la carte εστιατόριο, θα θεωρηθεί ως πρόσθετο προσόν.
  • Γνώση Διεθνής Κουζίνας.
  • Γνώση του συστήματος HACCP.
  • Υψηλό αίσθημα συνεργασίας και ομαδικότητας.
  • Μεθοδικότητα και οργάνωση.
  • Πάθος για το φαγητό και την εξυπηρέτηση πελατών.
  • Ετοιμότητα για άμεση έναρξη εργασίας.

Job Benefits

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών θα προσφερθεί στους επιτυχόντες υποψηφίους.
  • Οι επιτυχόντες θα τύχουν εκπαίδευσης σε εξειδικευμένο μενού.